Menu
Sepetim

WAX: Superior COCOSOY 802

WAX: Superior COCOSOY 802

        

Superior CocoSoy Wax 802 Avrupa Birliği ürünü  olup Absorberr tarafından ithal edilerek gerekli birkaç modifikasyon sonrası  satışa açılmıştır. Absorberr, kendi ürünlerinde sertifikalı  bu waxı  kullanmaktadır.

 1.   Superior CocoSoy Wax 802 ‘nin diğer waxlara göre taşıdığı üstünlükler:

  1.   Yalnızca soya wax değildir. Coconat wax ile Soya waxlarının karışımıdır.

  2.     Soya wax ile yapılan kokulu mumlarda %10-12 ile ulaşabildiğimiz koku atımına CocoSoy 802 de %5-6 ile erişiriz.Sadece bu özelliği bile esans kullanımı açısından ciddi tasarruf sağlar ( 1500 TL/kg fiyatlı esans ile  1 kg waxta soya waxa göre   yaklaşık 80 TL lik daha az esans kullanırız). Bir diğer deyişle, kokulu mum yapıyorsanız, CocoSoy 802 ye ödediğiniz paranın 80 TL sini daha az esans kullanımı ile geri alırsınız.

  3.     Soya waxlarda yüzeyde, çeperlerde, mumun iç yapısında beyaz lekelenmeler oluşur. Soyanın özüne dönme çabasıdır, kristalize olmaktadır. Soyanın doğal karakteristiğidir ve saf soya waxında bundan kaçınmak mümkün değildir. Uluslararası literatürde "Frosting" diye adlandırılır. Kullandığınız soya waxı size %100 doğal soyadır diye satılmışsa ve siz bu “frosting” durumunu görmüyorsanız biliniz ki size katkılı bir soya satılmıştır, 100% soya değildir. CocoSoy Wax 802 deki Coconut waxı sayesinde bu frosting olayı hemen hemen yok denecek mertebeye indirilmiştir.

  4.     Yine Coconut sayesinde cama tutunması soyaya göre çok daha güçlüdür.

  5.     Coconut waxın yanı sıra kullanılan doğal katkı malzemeleri sayesinde CocoSoy Wax 802 nin büzülme (shrinkage) değeri düşürülmüştür. Soya mumlar yaklaşık 7-8 C ısıl farkında camdan hemen ayrılmaya başlar. “Wet Spot” diye adlandırılan görünüm oluşur. CocoSoy 802 waxı ise bu durumu 15C ve üzeri ısıl farklarda yaşar. Isıl değişime daha dayanıklıdır.

  6.     Waxların çok bilinmeyen bir özelliği vardır. Kullandığımız antibiyotikler gibi spektruma sahiptirler. Soya waxların büyük çoğunluğu dar spektrumludur. Yani her esansı kabul etmezler. Bu durum özellikle ilk yakıştan sonra belirginleşir. İlk yakış sonrası donan mumunuzun yüzeyi engebeli olur hatta yer yer çukurlar açılır. CocoSoy Wax 802 geniş spektrumludur. Esansların büyük çoğunluğu ile sorunsuz bağlanır. Örneğin biz Absorberr olarak, kullandığımız esansların yalnızca biri hariç diğer tüm esanslarımızı sorunsuz kullanabildik.

  7.     Soya wax mumları ,kısa sürede, eğer floresan-güneş ışığına maruz kalırlarsa hızla sararırlar.  Doğal katkı malzemeleri kullanılarak CocoSoy 802’nin  bu ışınlara karşı dayanıklılığı arttırılmıştır. Raf ömrü soyaya göre çok daha uzundur. Soya waxınıza da bu özelliği katmanız mümkündür. Kg maliyetini 15 TL gibi arttırır. Bir başka deyişle soya wax ile fiyat/maliyet karşılaştırması yaparken CocoSoy 802 nin fiyatından 15 TL daha eksiltmelisiniz.

  8.   Soya waxların büyük çoğunluğu henüz esans kullanılmadan ilk yakıştan itibaren yüzeyde koyu renk oluşumuna neden olur. Bu durum özellikle ahşap fitillerde çok daha bariz görülür. Kirli, sütlü çikolata rengine döner. CocoSoy Wax 802 döküldüğü kremsi rengi defalarca yakılsa bile aynen muhafaza eder. Bu tür renk değişimi ancak içine konulan esanstan kaynaklı olabilir.

             

             Teknik değerler:

             a - Erime derecesi: 43-55 C

             b - İzin verilen en yüksek sıcaklık: 75 C

             c - Kaplara döküm: 55-60 C

             d - Esans oranı: Maksimum %10-12

             e - Fiziksel görünüm: ( 1 ve 5 KG’lık paketlerde ) Kırpık küçük parçalar halinde , 15 KG’lık siparişlerde tek blok halinde

           Bu değerler kesin ve katı kurallar değildir. Absorberr atölyesinde edinilen tecrübeler ışığında hazırlanmıştır. Her üretici kendi şartlarında deneme ile en doğru döküm sıcaklığı ve esans oranını kendisi saptamalıdır. Aşırı yoğun koku istenmedikçe esans oranının Absorberr esanslarıyla %6 yı geçmeniz gerekmiyecektir.

 

        Superior CocoSoy Wax 802 Avrupa Birliği ürünü olup Absorberr tarafından ithal edilerek gerekli birkaç modifikasyon sonrası satışa açılmıştır. Absorberr, kendi ürünlerinde sertifikalı bu waxı kullanmaktadır.Superior COCOSOY WAX 802 yalnızca Soya waxı değild..
245,00TL Vergiler Hariç:207,63TL
        Superior CocoSoy Wax 802 Avrupa Birliği ürünü olup Absorberr tarafından ithal edilerek gerekli birkaç modifikasyon sonrası satışa açılmıştır. Absorberr, kendi ürünlerinde sertifikalı bu waxı kullanmaktadır.Superior COCOSOY WAX 802 yalnızca Soya waxı değild..
3.500,00TL Vergiler Hariç:2.966,10TL
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)